Pobunjenici prognani iz ragbija dominiraju visoko letećim Brumbiesima u Sydneyu

Reprezentativna slika

Vratar Wallabiesa Reece Hodge postigao je dva pokušaja u prvom poluvremenu dok su pobunjenici Melbournea uručili Super Rugby AU pacesetterima ACT Brumbies prvi poraz u kampanji uvjerljivom pobjedom od 30-12 na kišom okupanom Leichhardt Ovalu u petak. Kapetan pobunjenika Matt Toomua povukao je konce iz središta protiv svoje stare momčadi dok su se napadači Brad Wilkin i kurva Jordan Uelese također ukrstili da bi prognani klub iz Melbournea vodio 27-7 na poluvremenu.

Sedam tjedana turneje koja će izgleda trajati cijelu sezonu, dok se njihov rodni grad bori da zadrži drugu epidemiju COVID-19, pobunjenici nisu uspjeli prijeći nakon pauze, ali su ipak produžili svoj neporaženi niz na četiri meča. Brumbiesi, koji su postigli pokusaje preko okršaja Joea Powella sa svog zaštitnog znaka i kasnim naporima Willa Millera, nikada nisu ušli u svoj korak i vidjeli su da im je vodstvo na vrhu ljestvice srušeno na četiri boda.

Trener pobunjenika Dave Wessels napravio je niz promjena u svom timu pokušavajući dobiti najbolje od svoje otmjene pozadine. Isplatili su dividendu u prvih 16 minuta, s bekom Hodgeom koji je ubačen iz kornera i ubacio Wilkin nakon impresivnih nogometnih vještina krila Australije Marike Koroibete.

Reece je dobio svoj drugi kada je Toomua u 23. minuti probio uredan udarac kroz obrambenu liniju, a Rebels paket je preuzeo pomoć Ueleseu preko crte neposredno prije poluvremena. Toomua je izveo svoj drugi penal za produženje vodstva u 53. minuti, a to je bio jedini rezultat u drugom dijelu, dok zamjenski bok Miller nije ugrabio utješni pokušaj Brumbiesa u umirućim sekundama.

Queensland Redsi u subotu gostuju kod New South Wales Waratahsa u Sydneyu u drugom meču u šestom kolu.

(Ovu priču nije uređivalo osoblje Everysecondcounts-themovie i ona se automatski generira iz sindiciranog feeda.)