Nogometno-brazilski klub Ferroviaria pobijedio je u ženskom kolu Copa Libertadores

Brazilska Ferroviaria pobijedila je u nedjelju kolumbijski klub America s 2: 1 da bi pobijedila žensko izdanje Copa Libertadores i po peti put u svojoj 12-godišnjoj povijesti vratila trofej u Brazil. Bio je to drugi Libertadores, južnoamerički ekvivalent Ligi prvaka, klubu iz Araraquare u državi Sao Paulo, nakon pobjede 2015. godine.

Sochor je Brazilce doveo u vodstvo nakon šest minuta uz pomoć golmanske pogreške, ali pobjednica nagrade Najkorisniji igrač Catalina Usme izjednačila je s bijele točke šest minuta s poluvremena. Aline Milene vratio je vodstvo Ferroviarije s mjesta tri minute kasnije i premda je Amerika u drugom poluvremenu tri puta pogodila drvenariju nisu uspjeli pronaći izjednačenje.

Turnir 2020. održan je od prošle godine zbog pandemije COVID-19, a 16 momčadi igralo je nokaut natjecanje u Argentini između 5. i 21. ožujka.

(Ovu priču nije uređivalo osoblje Everysecondcounts-themovie i ona se automatski generira iz sindiciranog feeda.)